Aktivujte si čítateľský profil, kde môžete okrem iného zbierať knihomoľské odznaky, či zvyšovať si svoju knihomoľskú úroveň. 2020 z preventivních důvodů zavřeny některé naše pobočky. Pod pseudonymem Věra Podhorná napsala též řadu rozhlasových her. Ačkoliv musím pochválit autorčin propracovaný sloh a styl psaní. Většina postav se následně objevuje v pozdějším autorčině opusu (vydaném v Pasece o rok později), v knize Jozova Hanule, která ovšem byla zfilmována pod názvem Želary, čímž byl odstartován zmatek, trvající dodnes. Námětem jsou osudy lidí ze zapadlé beskydské vesnice Želary v době první republiky. Máte chuť pozrieť si všetky svoje recenzie na jednom mieste a podeliť sa o ne aj s ostatnými používateľmi? Z této oblasti valašských i slováckých kopanic také čerpá náměty svých baladických povídek. Určitě nelze věnovat knize jen částečnou pozornost. Něčím za těmi písmenky, co ve mne dlouhou dobu zůstane. 10. jm.

Obsahuje ucelený cyklus devíti povídek navzájem propojených jednotlivými postavami, jehož tématem jsou osudy lidí ze zapadlé beskydské, Vybraní spisovatelé pro téma České povídky. Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami a dávame na ne dobrý pozor. V devadesátých letech 20. století se v edičním profilu Paseky etablovala především historická literatura. Želary. Do roku 2016 také provozovalo litomyšlské Portmoneum, které je teď majetkem Pardubického kraje. Ale vracela jsem se moc ráda a zas jednou si přála aby kniha nikdy neskončila. Vrátím se. Ráda. Související tituly dle názvu: Želary - Jozova Hanule

Dílo je psáno Er formou, uplatňují se zde odstavce, přímá i nepřímá řeč, zvolání. Vl. Rozhodne stojí za prečítanie a ocenená nebola nadarmo. Želary osobně řadím mezi klasiku české literatury. Dlouhá léta působila jako učitelka na různých valašských a slováckých školách, přičemž jako politicky nespolehlivá byla často překládána z jedné školy na jinou. Četla jsem několik knih, které se zabývají obdobnou tematikou, ale žádná mě nezaujala natolik jako Želary Květy Legátové. Hodnocení a recenze Želary od ostatních uživatelů. Děj se odehrává před druhou světovou válkou .Jsem ráda,že jsem viděla prvně film Želary.Mohla jsem se lépe orientovat, co se týče postav v knize.Je v ni mnoho jmen a každá povídka se odehrává v jiném čase.Kniha má několik kapitol,každá je zaměřena na určitou osobu. https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5720/zelary-5720.jpg.

Autorčin popis těchto tvrdých, tragických osudů, pokřivených často velkou bídou a těsnými obzory malého světa, je krutě realistický a až mrazivě antisentimentální a současně poetický a plný pochopení a obdivu k lidské touze po svobodě, po nevědomém směřování k něčemu vyššímu, jež je jejím hrdinům vlastní.Květa Legátová je pseudonymem autorky (1919), která vystudovala fyziku a matematiku, po krátkém válečném působení na brněnské konzervatoři, kde učila němčinu, působila na jednotřídkách v zapadlých Beskydech. Jedná se o epickou prózu. Postavy, odkudsi se zjevující a znovu mizící, tápání ve vztazích a jménech (jako byste putovali krajinu bez kompasu a mapy), ulpívání a současně stékání po povrchu, kult jisté nahodilosti, syrovost textu, stylistická neučesanost a kostrbatost a zároveň zcela výjimečné jazykové mistrovství a naprosto nevídané a dechberoucí zpodobnění života lidí v horské vesnici… Povídková kniha z prostředí Želar, která předchází další její knize Jozova Hanule. Nápověda - Podmínky užití - Napište nám -

Všetky práva vyhradené. Knihkupectví Knihy.ABZ.cz – online prodej | ABZ Knihy, a.s. Želary / Jozova Hanule - CDmp3 (Čte Lenka Vlasáková), Povídka, světová beletrie, sci-fi, fantasy, Málokdo to ví,ale film Želary byl zfilmován podle knihy Jozova Hanule,která volně navazuje na knihu Želary, film jsem viděla a musím říct že se mi líbil, teď se chystám číst knížku, tak doufám že bude taky tak dobrá. Ďakujeme!

Další drobnější prózy shrnují knihy Nic není tak prosté (2006) a Mušle a jiné odposlechy (2007). Mnoho knih a autorů Paseky bylo oceněno domácími i zahraničními cenami. Nakonec si mě svérázné postavy Želar získaly, jednotlivé, osudy a povídky se proplétaly a nejednou jsem se vracela o několik kapitol zpět, abych rozpletla vztahové pavučiny.

A vždycky mě pohltí. V oblasti překladové literatury pokračuje v projektu souborného vydání díla Vladimira Nabokova, dlouhodobě se věnuje řadě předních světových prozaiků (Alice Munroová, Amos Oz, Salman Rushdie, Roberto Saviano, W. G. Sebald, Steve Sem-Sandberg, Ljudmila Ulická, John Updike aj.) Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach. Šiřitelem reklamy na serveru je MAFRA, a.s. Želary jsou ucelený cyklus osmi povídek, který je navzájem propojený jednotlivými hlavními postavami.

Ačkoliv se příběhy propojily, na konci jsem i tak měla pocit, že mi něco uniklo a nedokázala jsem to pospojovat tak, jak utorka zamýšlela. Nádherně popsaná příroda a povahy všech lidí z vesnice. Nemám slov. Povídková kniha z prostředí Želar, která předchází další její knize Jozova Hanule. Autorka má neopakovateľný štýl, neviem ju prirovnať k žiadnej inej autorke.

O chlup lepší než do jisté míry vykonstruované Žítkovské bohyně jež mám hodně rád.

Zpočátku (první dvě kapitoly) mi trošku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, ale je to zřejmě individuální a rozhodně to nijak nevadí v pokračování četby - neodradí. Příběh se skládá jako mozaika. Kniha je členěna jako soubor povídek který má společné postavy. Děj jednotlivých povídek popisuje osudy obyvatel fiktivní stejnojmenné zapadlé horské vesnice nacházející se v Beskydech na moravsko-. Kniha získala Státní cenu za literaturu 2002 a obsadila 2. místo v anketě Lidových novin KNIHA ROKU 2002. Nakladatel Josef Paseka, literární postava z Krvavého románu výtvarníka a spisovatele Josefa Váchala, inspiroval v roce 1989 Ladislava Horáčka nikoliv k založení podniku zaměřeného na vydávání „obluzenin národa českého“, ale k pojmenování jednoho z prvních soukromých nakladatelství po listopadové revoluci.

Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať knižky, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť údaje – takzvané koláčiky alebo cookies. Květa Legátová je pseudonym autorky, ktorá v minulosti už písala pod iným(i) pseudonymami, niekedy uvádzaná informácia, že sa jedná o prvotinu je teda mylná. Nic složitého ani dějem, ani stylem vyprávění.

© 2000-2020 Martinus.